پارکت

امروزه پوشش کف پارکت یا لمینت یا لامینت یکی از بهترین پوشش های موجود می باشد. پارکت از جلوه زیبا ، توام با دوام و قیمت مناسب برخوردار است. قبل از خرید پوشش کف پارکت لمینت به سوالات ذیل که اکثر خریداران از ما سوال می نمایند توجه نماید:

پوشش های کف پارکت لمینت چگونه ساخته می شوند ؟

پوشش کف لمینت از چهار لایه تشکیل شده است : لایه پوششی محافظ (wear layer) ، لایه طراحی شده (design layer ) ، لایه هسته داخلی (inner core layer) و لایه پشتی ( backing layer).

لایه پوششی محافظ از لکه ها ( stains)، پاک شدن رنگ لمینت (fading)، سایش ( scuffs)، و خراش (scratches) محافظت می نماید. در زیر لایه محافظ ، لایه طراحی قرارگرفته است که تصویری از چوب و … می باشد که به لایه زیرین چسبیده است. لایه بعد، لایه هسته داخلی می باشد این لایه از چوب و رزین های پلاستیکی ساخته شده است تا لمینت مقاوم و با دوام باشد و در پایان لایه پشتی می باشد که مانعی در مقابل نفوذ رطوبت و تاب برداشتن می باشد. این چهار لایه پوشش های کف لمینت را کاملا مقاوم، سخت و با دوام می نمایند.

در چه بخش های از خانه می توان از پوشش کف پارکت لمینت استفاده نمود ؟

لمینت را می توان در کف های سالم، تمیز، خشک و صاف استفاده نمود. از لمینت می توان برای پوشاندن کف های سنگی، سرامیکی، موزائیکیو کف پوش های وینیل استفاده نمود.

آیا پوشش های کف پارکت لمینت برای خانه های دارای حیوانات خانگی مناسب می باشند ؟

پوشش های کف لمینت گزینه بسیار مناسبی برای خانه های دارای حیوانات خانگی می باشد. ناخن حیوانات خانگی قادر به خراش لمینت نمی باشند، لکن بهتر است همواره ناخن حیوانات خانگی را پیراست و با ریختم مایعات بدن انها ، سریعا آن را زودود.

– آیا صدمات وارده به لمینت قابل تعمیر می باشند ؟

علیرغم با دوامی لمینت، باید گفت هیچ پوشش کفی صدمه ناپذیر نمی باشد لکن در صورت وارد شدن صدمات احتمالی، پوشش های صدمه دیده قابل جایگزینی می باشند.

5- با توجه به تنوع بسیار زیاد در طرح و رنگ لمینت برای خرید باید از کجا شروع نمود ؟

با تفکر راجع به اصول شروع نماید. ابتدا گزینه های طراحی چون رنگ، الگوها ، عملکرد مکان مورد نظر و کیفیت را مد نظر قرار دهید . در پایان نیز به عامل قیمت توجه نماید. علاوه بر این می توانید از نظرات طراحان حرفه ای نیز بهره مند شوید .

پوشش کف پارکت لمینت انعطاف پذیر چیست ؟

در نصب لمینت از هیچ میخ و پیچی استفاده نمی شود لذا این پوشش کف از انعطاف پذیری بالای برای تغیر و تعمیر برخوردار است. علاوه بر این نصب و جمع آوری پوشش کف لمینت ضمن داشتن کمترین مزاحمت برای ساکنین ساختمان دارای صرفه اقتصادی بالای می باشد.

7- بهترین راه نگهداری از پارکت لمینت چیست ؟

برای نگهداری از لمینت می توان از تی های بسیار نرم میکرو فایبر به همراه لوازم اختصاصی در صورت لزوم استفاده نمود. از طرفی با قرار دادن قالیچه در ورودی خانه، قراردادن پد در زیر مبلمان مانع از وارد آمدن فرورفتگی در انها شد. برای مطالعه بیشتر مقاله اختصاصی نگهداری از لمینت و محدودیت وزن را مطالعه نماید.

8- عمر پوشش کف پارکت لمینت چقدر می باشد ؟

عمر پوشش های کف لمینت بین 20 تا 30 سال بسته به نوع نگهداری از انها متغیر می باشد. در واقع مانند بسیاری از لوازم موجود در خانه با توجه به دوام بالای لمینت ، عمر آن بستگی کاملی به نوع استفاده و نگهداری افراد از انها دارد.

تفاوت پارکت و لمینیت

پارکت چیست؟

تکه چوبهای هستند که بصورت طبیعی از تنه ای درختان با ابعادکوچک(0.05*0.12 و0.08*0.14) و بزرگ(2*0.25 و 1.30 * 0.20) با ضخامت (0.01 و 0.015 ) بریده می شوند و در کف کنار هم بصورت یکپارچه با چسب چوب چسبانده میشوند و در انتهای کار با دستگاه ساب زن صیقل داده میشوند وسپس با لاک چوب و تینر فوری سطح آن را رنگ می کنند .

مشکلاتپارکت :

 مشکلات زمان اجرا : زمان اجرای طولانی ، بوی نا مطبوع تا چندین روز بعداز اجرا ، گرد وغبار بسیار زیاد چوب و مانندگاری آن ، استفاده از مواد آلرژی زا خطرناک در محیط و امکان اشتعال .

 مشکلات بعد از اجرا : حساس به آب در شستشو ، باد کردن سریع در برابر آب ، موریانه زدن در اطراف شومینه ، بخاری و شوفاژ ، از بین رفتن سریع لاک و کچلی سطح رویه آن ، ترمیم سخت و یکپارچه در سال با هزینه بالا ، مقرن به صرفه نبودن هزینه نگهداری ،قیمت بالای خرید ،حساس به وسایل نوک نیزه کوچک و بزرگ ، تنوع بسیارکم و…..به همین دلایل دیگر از بازارمنسوخ شده و کمتر خریدارانی را دارد.

 لمینیت چیست ؟

 تکه چوبهای فن آوری شده از کارتنهای بازیافت شده   (MDF) یا از براده خالصچوب(HDF) با ابعاد استاندارد (1.215*0.195 ، 1.215 *0.175 ) با ضخامت ( 0.08 و 0.12 ) میباشد که در زیر چوب لایه سرامیکی جهت جلوگیری از نفود آب و حشرات پرس می شود ودر چهار طرف دارای قفلهای چوبی قابل کیلیک بصورت نر و ماده و در لایه روی آن کاغذ دکوراتیو در شکلهای مختلف و لایه شیشه ای پلی اورتون برای محافظت از نفود آّب و خط وخش پرس میگردد ، نصب در لمینیت بسیار آسان وسریع می باشد و حتی امکان جمع آوری و نصب مجدد را دارد . 

 مشکلات لمینیت ؟

مشکلات در لمینیت بسیار کم و با توجه به نصاب و خرید موفق قابل پیشگیری می باشد .از جمله این مشکلات میتوان به موارد زیر اشاره کرد :درز داشتن بین لمینیت  که مشکل در رعایت نکردن درز انبساط و انقباض یا تراز نبودن کف می باشد ، شکستن قفلها بدلیل گذاشتن اجسام سنگین با توجه نکردن به ضخامت لمینیت می باشد ، قابل شستشو نبودن ولی قابل طی کشی بودن ، قابل استفاده نبودن در گرمایش از کف در لمینیت های دارای مغز MDF ، خط و خش سریع در مغز های (AC1 *AC2)  .

دلایل و مزایای انتخاب پارکت

امروزه محبوبیت پوشش های کف لمینت بر کسی پوشیده نیست . لمینت دارای مزایایی نسبت به دیگر پوشش ها کف می باشد که به شرح ذیل می باشد :

1- صرفه اقتصادی

لمینت نسبت به دیگر پوشش های کف ، صرفه اقتصادی بیشتری دارد.

2- دوام بالا

اگرچه لمینت نیز مانند سایر پوشش های کف فناناپذیر نمی باشد، لکن کاملا با دوام می باشد .

3- مقاومت در مقابل تغییر رنگ و کم رنگ شدن

پوشش های کف لمینت در مقابل تغییر رنگ مقاوم می باشند.

4- نصب بهتر

برخلاف دیگر پوشش های کف چون سرامیک، سنگ و … که نصب آنها زمانگیر و توام با آلودگی محل می باشد،پوشش های کف لمینت به سرعت نصب شده و فاقد آلودگی و مزاحمت می باشد.

5- جلوه واقعگرایانه بی نظیر

لمینت جلوه واقعگرایانه بینظیری را در ذهن پدید می آورد.

7- قابلیت جایگزینی

برخلاف دیگر پوشش ها، پوشش کف لمینت به راحتی قابل جایگرینی می باشند.

8- نگهداری آسان

برای نگهداری لمینت کافی است از یک تی میکروفایبر و اسپری آب گرم اسفاده نماید.

چگونگی انتخاب ضخامت لمینت

ضخامت لمینت به میلیمتر اندازه گیری می شود. از سوالاتی که بارها از ما پرسیده می شود این است که آیا ضخامت لمینت عاملی برای دوام بالای آن می باشد ؟

در پاسخ باید گفت لزوما ضخامت لمینت عاملی برای دوام بالای آن نمی باشد و توجه صرف به ان صحیح نمی باشد، بلکه مواد و تکنولوژی بکار رفته در تولید لمینت عامل بسیار مهمی برای دوام بالای آن می باشد. البته باید توجه نمود که مقاومت در برابر ضربات وارده به لمینت بستگی کاملی به ضخامت لمینت دارد. لمینت های با ضخامت بالا دارای مزایایی به شرح ذیل می باشند :

1- مناسب بودن برای سطوح دارای ترازی کم .

2- فراهم آوردن آکوستیک بهتر

در صورتی که علاقه زیادی به موسیقی دارید و از سیستم های صوتی حرفه ای استفاده می نماید بهتر است از لمینت های ضخیم تر استفاده نماید.

3- مقاومت بهتر در مقابل ضربات وارده.

 

استانداردهای موجود در ضخامت پارکت

4 استاندارد برای ضخامت لمینت وجود دارد :

6 میلیمتر

8 میلیمتر

10 میلیمتر

12 میلیمتر

البته برخی تولیدکنندگان ضخامت 7 میلیمتر و 14 میلیمتر را نیز تولید می کنند.

 

بهترین توصیه برای انتخاب ضخامت پارکت چیست ؟

طبق آزمایشات انجام شده توسط شرکتهای مطرح تولید کننده لمینت، لمینت های ضخیم تر بهتر می باشند. لکن در خرید نباید ضخامت را قربانی کیفیت مواد و تکنولوژِی بکار رفته نمودبطوریکه خرید لمینت با تکنولوژی تولد بهتر به مراتب بهتر از خرید لمینت ضخیم با تکنولوژی تولید ضعیف می باشد.

نگهداری از پارکت بعد از نصب

برای پاک نمودن سطح لامیت باید از یک تی میکرو فایبر و در صورت لزوم از اسپری آب گرم استفاده نمود . از اسپری نمودن آب و دیگر ترکیبات بر روی لمینت باید اجتناب نمود و این امر باید بروی سطح تی میکرو فایبر صورت پذیرد.

بایدها و نبایدهای نگهداری لمینت

  • برای پاک کردن لمینت از مواد شوینده و صابون استفاده نکنید.
  • ترکیب آب و سرکه برای پاک نمودن سطوح لمینت بصورت دوره ای مناسب می باشد.
  • از مواد پاک کننده سطوح که زبر و خشن می باشند اسفاده ننماید.
  • از سایدن سطوح خوداری نمایید.
  • برای پاک کردن لمینت از بخار شوها استفاده ننماید.
  • از تی های کاملا خیس برای پاک کردن لمینت استفاده ننماید.
  • در هنگام جارو زدن از ابزار مناسب جارو برقی برای این سطوح استفاده نماید.
  • در صورت ریختن پارافین مایع شمع بروی لمینت ابتدا منتطر شوید تا این ماده به حالت جامد در بیاید و سپس ان را با یک تکه مقوا یا پلاستیک جمع نماید و در صورت نیاز با یک حوله آغشته به اندکی الکل سفید رد آن را نیز پاک نماید تماس.

ریختن آب زیاد بر روی پوشش کف پارکت

از جمله حوادثی که ممکن است در منازل رخ دهد ، ریختن مایعات در مقایر بالا بر روی لمینت می باشد . علیرغم اینکه پوشش کف لمینت دارای مقاومت خوبی نسبت به آب می باشد لکن باید از نفوذ آب به زیر این پوشش جلوگیری به عمل آورد و در صورت ریختن آب در حجم بالا باید سریعا از یک هوله بزرگ برای جمع اوری آب استفاده نمود. برای مقادیر کم می توان از تی های میکرو فایبر استفاده نمود.

محدودیت وزن اجسام روی پارکت

قبل از خرید لمینت و هرگونه پوشش کف چوبی به این موضوع توجه نماید که فارغ از مارک تولید کننده لمینت، وجود اجسام سنگین ( بیش از یکصد کیلوگرم ) مانند پیانو،آکواریوم و … بر روی سطوح لمینت بدون اعمال تمهیدات لازم موجب فرورفتگی در ان خواهد شد. برای جلوگیری از این امر باید از پدهای مربوطه استفاده شود.

قیمت پارکت لمینت VIP

این محصولات دارای 12 میلیمتر ضخامت بوده و دارای مزیت رقابتی قیمتی خوبی هستند . کلیه لمینت های VIP ساخت کشور چین می باشند لکن از کیفیت مناسبی برخوردار هستند.قیمت هر متر مربع لمینت VIP 37000 تومان می باشد . در ذیل مدل های موجود از این محصول لیست شده است . برای مشاهده تصاویر لمینت های VIP می توانید به گالری تصاویر مربوطه مراجعه نماید ضمنا برای مشاهده نمونه ها می توانید به فروشگاه دکوزیبا مراجعه نموده و یا جهت ارسال به محل شما تماس حاصل نمایید.

لمینت VIP 001 DSC00436

لمینت VIP 002 DSC00439

لمینت VIP 003 DSC00441

لمینت VIP 004 DSC00440

لمینت VIP 005 DSC00437

لمینت VIP 006 DSC00435

لمینت VIP 007  DSC00438a

قیمت پارکت لمینت جاوا

این محصولات دارای 12 میلیمتر ضخامت بوده و دارای مزیت رقابتی قیمتی خوبی هستند . کلیه لمینت های جاوا ساخت کشور چین می باشند لکن از کیفیت مناسبی برخوردار هستند.قیمت هر متر مربع لمینت جاوا 54000 تومان می باشد . در ذیل مدل های موجود از این محصول لیست شده است . برای مشاهده تصاویر لمینت های جاوا می توانید به گالری تصاویر مربوطه مراجعه نماید ضمنا برای مشاهده نمونه ها می توانید به فروشگاه دکوزیبا مراجعه نموده و یا جهت ارسال به محل شما تماس حاصل نمایید.

لمینت جاوا java m001M001

لمینت جاوا java m006M006

لمینت جاوا java m007M007

قیمت پارکت لمینت پرستیژ

این محصولات دارای 12 میلیمتر ضخامت بوده و دارای مزیت رقابتی قیمتی خوبی هستند . کلیه لمینت های پرستیژ ساخت کشور چین می باشند لکن از کیفیت مناسبی برخوردار هستند.قیمت هر متر مربع لمینت پرستیژ 54000 تومان می باشد . در ذیل مدل های موجود از این محصول لیست شده است . برای مشاهده تصاویر لمینت های پرستیژ می توانید به گالری تصاویر مربوطه مراجعه نماید ضمنا برای مشاهده نمونه ها می توانید به فروشگاه دکوزیبا مراجعه نموده و یا جهت ارسال به محل شما تماس حاصل نمایید.

لمینت پرستیژ 751231 prestige 751231

لمینت پرستیژ 751232 prestige 751232

لمینت پرستیژ 751233 prestige 751233

لمینت پرستیژ 751234 قیمت پارکت

لمینت پرستیژ 751238 prestige 751238

لمینت پرستیژ 751239 پارکت

قیمت لمینت کرونوتکس سری داینامیک

لمینت کرونوتکس سری داینامیک دارای ضخامت هشت میلیمتر بوده و دارای استاندارد AC4 می باشد . در مورد کیفیت این محصولات باید گفت که این لمینت ها در سراسر اروپا و آمریکا به فروش می رسند و این حاکی از کیفیت مناسب این محصولات است . کلیه محصولات کرونوتکس ارائه شده توسط دکوزیبا از طریق نماینده انحصاری کرونوتکس در ایران یعنی شرکت تهران گرین لند به شما عزیزان ارائه می شود تا اطمینان شما از اصل بودن این کالاها تضمین گردد. در ذیل مدل های موجود از این محصول لیست شده که قیمت هر متر مربع آن 48000 تومان می باشد . برای مشاهده می توانید به گالری تصاویر سایت مراجعه نماید مدل ها بر روی تصاویر درج شده است ضمنا برای مشاهده نمونه ها می توانید به فروشگاه دکوزیبا مراجعه نموده و یا از طریق ارسال به محل اقدام نمایید.

لمینت کرونوتکس سری داینامیک  D3066

لمینت کرونوتکس سری داینامیک    پارکت لمینت کرونوتکس 2 D854

لمینت کرونوتکس سری داینامیک   پارکت لمینت کرونوتکس 3D2427

لمینت کرونوتکس سری داینامیک پارکت لمینت کرونوتکس 4D2959

لمینت کرونوتکس سری داینامیک پارکت لمینت کرونوتکس 5D3068

لمینت کرونوتکس سری داینامیک پارکت لمینت کرونوتکس 6D2778

لمینت کرونوتکس سری داینامیک پارکت لمینت کرونوتکس 7D2949

لمینت کرونوتکس سری داینامیک پارکت لمینت کرونوتکس 8D2781

لمینت کرونوتکس سری داینامیک پارکت لمینت کرونوتکس 9D2404

لمینت کرونوتکس سری داینامیک پارکت لمینت کرونوتکس 10D2957

لمینت کرونوتکس سری داینامیک پارکت لمینت کرونوتکس 11D2958

لمینت کرونوتکس سری داینامیک پارکت لمینت کرونوتکس 12D2961

لمینت کرونوتکس سری داینامیک پارکت لمینت کرونوتکس 13D2985

لمینت کرونوتکس سری داینامیک پارکت لمینت کرونوتکس 14D2986

لمینت کرونوتکس سری داینامیک پارکت لمینت کرونوتکس 15D2990

لمینت کرونوتکس سری داینامیک پارکت لمینت کرونوتکس 16D2991

لمینت کرونوتکس سری داینامیک پارکت لمینت کرونوتکس 17D2997

لمینت کرونوتکس سری داینامیک پارکت لمینت کرونوتکس 18D3007